top of page
Pamuk Nedir?
Pamuk bitkisinden üretilen pamuk ipliği, hava geçirgenliği en ideal ipliktir. Ayrıca nem emme özelliği de bulunan pamuk bu özelliği sayesinde vucudu rahat tutar. Çok dayanıklı bir iplik türüdür.
Tensel Nedir?
Okaliptus ağacından üretilen tensel; ipek gibi ince polyester kadar sağlam, keten gibi serin, yün kadar sıcak ve pamuk kadar nem eme özelliklerine sahip dağol bir ipliktir.
Bambu Nedir?
Bambu ağacı liflerinden üretilen bambu ipliği; anti alerjik özelliği ile cilt dostudur. Nefes alma özelliğine sahiptir. Koku giderici özelliği vardır. Ayaklarında koku ve alerji problemi olanlar için idealdir. Tamamen doğal bir iliktir.
Modal Nedir?
Kayın ağacından üretilen modal; tatamiyle doğal, yaş ve kuru mukavemeti yüksek bir lif çeşitidir. Yumuşak ve dayanıklıdır. Nemi emme ve transfer etme özelliği bulunmaktadır.
Yün Nedir?
Yün genelde koyundan üretilmekle birlikte, bir çok hayvan kılından da üretilmektedir. Isıyı çok iyi yalıtır ve kaybettiği şeklini kolayca bulur, yumuşak yüzeylidir, kışlık giysilerin vazgeçilmez kumaşıdır, yüksek oranda nem çekme kapasitesine sahiptir.
Merserize Nedir?
Merserize kimyevî usullerle parlaklaştırılmış pamuk ipliğidir. Merserize iplikler dayanıklı, parlak ve esnektirler. Boyaları hemen hemen hiç çıkmadığından çok tutulurlar. Geniş ölçüde kullanılmaktadır. Ayrıca bu iplikler, özellikleri ve görünüş bakımından ipeğe çok benzerler.
Termal Nedir?
Termal iplikle üretilmiş olan çoraplar, ısı dengeleyici etkisiyle ayak ısısını korur. Teri emerek ayağınızın kuru kalmasını sağlar.
Lastiksiz Çorap Nedir?
Çorabın standardında var olan ve çorabın kaymamasını sağlayan lastik, özel bir dokuma tekniğiyle ortadan kaldırılarak KAN DOLAŞIMINA YARDIMCI OLUR. Özellikle şeker hastaları için idealdir.
Nesef Alan Çorap Nedir?
Özel dokusu sayesinde, dışardaki havanın ten ile temasını sağlar, ter ve koku problemlerinin çözümüne yardımcı olur.
Bakır Çorap Nedir?
%30 Bakır içeriri, siyatik ağrılara, romatizmal ve diyabetik  hastalıkların tedavisine, kan dolaşımına, vücuttaki statik elektriğin boşalmasına, terlemenin azalmasına ve mantar tedavisine yardımcı olur. 
Beyaz Çorap logo
bottom of page